Trasy rowerowe w Kolbuszowej i okolicy

W gminie Kolbuszowa, znajdziemy 4 oznakowane trasy rowerowe. Różnią się między sobą stopniem trudności oraz czasem, jaki zajmuje ich pokonanie.

Trasa rowerowa żółta. Stopień trudności trasy określony jest jako łatwy. Trasa rozciąga się na długości od miejscowości Werynia do Zarębek (Mechowca). Czas przejazdu to około 1 godzina. Żółta trasa rowerowa to dystans o długości 5,5 km.

Trasa rowerowa czerwona. Trasa jest łatwa do pokonania. Cały przejazd zajmuje około pół godziny. Obejmuje dystans od Brzezówki po Nową Wieś. Całkowita długość trasy czerwonej wynosi 3,5 km.

Trasa rowerowa zielona. Trudność tej trasy określona jest jako średnia. Większość dróg, które wchodzą w jej skład to drogi asfaltowe. Czas potrzebny na pokonanie trasy zielonej to 2-3 godziny. Dystans całej długości trasy to 17,2 km. Zielona trasa rowerowa przebiega przez miejscowości: Kolbuszowa – Kolbuszowa Górna – Kłapówka – Werynia – Kolbuszowa.

Trasa rowerowa niebieska. Poziom trudności pokonania tej trasy jest średni. Czas jaki zajmuje przejazd to około 3 – 4 godziny. Całkowita długość trasy niebieskiej to 32,2 km. Przebieg trasy to miejscowości: Kolbuszowa – Domatków – Przedbórz – Huta Przedborska – Poręby Kupieńskie – Kupno – Bukowiec – Kolbuszowa.